هر آنچه‌ باید درباره‌ی ایکس باکس گیم پس بدانید

سعید محمدزاده
25 اردیبهشت, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

هر آنچه‌ باید درباره‌ی ایکس باکس گیم پس بدانید

اشتراک Xbox Game Pass سرویسی ماهانه ارائه شده از سوی Microsoft برای استفاده از بازی‌های کنسول‌ Xbox One است. این سرویس که به عنوان «شبکه‌ی Netflix بازی‌های رایانه‌ای» شناخته می‌شود، به کاربران اجازه دسترسی به بازی‌های مشخصی را در ازای دریافت مبلغی ماهانه اعطا می‌کند.

با مبلغ ماهانه کمی، دسترسی نامحدودی به بیش از صدها بازی ایکس باکس داشته باشید، از جمله یک سری از بازی‌های کنسول Xbox 360 و Xbox اورجینال. اشتراک‌های Game Pass روی رایانه‌های شخصی و کنسول Xbox One در دسترس هستند. دسترسی Xbox Game Pass Ultimate چه روی رایانه‌های شخصی و چه روی کنسول‌ها عمل خواهد کرد و همچنین دسترسی Xbox Live Gold را نیز به شما خواهد داد.

البته باید دسترسی Game Pass شما فعال باشد تا بتوانید این بازی‌ها را تجربه بکنید. برخی از بازی‌ها ممکن است تنها برای افرادی که ۱۸ سال یا بیشتر دارند در دسترس باشد. بازی‌ها و تعداد آن‌ها در طول زمان تغییر خواهند کرد و همچنین منطقه و کشور نیز بر آن‌ها تاثیر خواهد داشت؛ برخی بازی‌ها ممکن است در برخی مناطق در دسترس نباشند.

خرید گیم پس آلتیمیت ایکس باکس

چگونه اشتراک Game Pass خود را لغو کنم؟

برای لغو کردن اشتراک و امتناع از پرداخت هزینه‌های متمادی برای اشتراک‌های Xbox، مثل اشتراک Xbox Live Gold، اشتراک Xbox Game Pass، اشتراک Xbox Game Pass Ultimate و یا اشتراک EA Access شما باید این کار را به صورت آنلاین انجام بدهید.

نکته‌ی حائز اهمیت این است که شما نمی‌توانید اشتراک ایکس باکسی که از مهلتش گذشته یا تعلیق شده است را لغو کنید، چراکه ابتدا باید هزینه اشتراک تاریخ گذشته را پرداخت کنید.

چگونه اشتراک خود را به صورت آنلاین لغو کنید؟

۱. با استفاده از دکمه بالا وارد حساب کاربری Microsoft خود و صفحه خدمات و اشتراک‌ها (Services & Subscriptions) شوید.

۲. گزینه پرداخت و صورت حساب (Payment and Billing) را در زیر آن اشتراکی که دوست دارید مدیریت کنید، و سپس گزینه لغو (Cancel) را انتخاب کنید. اگر اشتراک خود را در آنجا نمی‌بینید ابتدا، اطمینان حاصل کنید که به حساب کاربری درست خود در Microsoft وصل شده‌اید.

۳. دستورات روی صفحه را دنبال کنید:

اگر صورت حساب تکرارشونده برای شما فعال است، گزینه‌ای را در تاریخ انقضای آن می‌بینید که به شما اجازه می‌دهد اشتراک خود را لغو کنید. گزینه‌ای برای لغو کردن بلافاصله‌ی اشتراک‌تان ممکن است وجود داشته باشد که البته با توجه به شرایط اشتراک شما متفاوت خواهد بود.
اگر صورت حساب تکرارشونده برای شما غیرفعال است، پیامی به شما نشان داده خواهد شد که می‌گوید اشتراک شما برای تاریخ انقضایش پرداخت شده است.
اگر اشتراک‌تان از تاریخ انقضایش گذشته است یا تعلیق شده‌اید، ابتدا باید هزینه اشتراک تاریخ گذشته را پرداخت کنید.

بازی‌ها را از کجا پیدا کنم؟

می‌توانید آخرین بازی‌ها را در نرم‌افزار Game Pass، وب‌سایت Xbox Game Pass و یا مرکز Xbox One Game Pass مشاهده کنید.

سرویس Xbox Game Pass چیست؟

چگونه بازی‌ها را نصب کنم؟

روی رایانه‌های شخصی و کنسول Xbox، بازی‌ها را از صفحه خود عناوین نصب کنید. روی گوشی‌های موبایل، از نرم‌افزار Game Pass استفاده کنید تا بازی‌ها برای نصب روی صفحه خانه‌ Xboxتان قرار گیرند.

چگونه بازی‌ها را مدیریت کنم؟

بازی‌های دانلودشده‌ خود را در قسمت My Games کتاب‌خانه بازی‌های خود در کنسول Xbox One و در قسمت نصب‌شده نرم‌افزار Xbox(بتا) در رایانه‌های شخصی مدیریت کنید. شما همچنین می‌توانید از طریق Xbox Game Pass در کنسول‌ها، Xbox Game Pass Online و یا نرم‌افزار Xbox (بتا) برای انتخاب و دانلود عناوین اقدام کنید.

چگونه می‌توانم کدام از یک بازی‌های من برای اشتراک Game Pass هستند؟

در قسمت My Games and Apps، بخش Game Pass را انتخاب کنید. تب‌هایی که در بخش بالایی این فهرست قرار دارند بازی‌های نصب شده در Xbox شما را نشان می‌دهند. تب دیگر را انتخاب کنید تا بازی‌های در دسترس دیگر برای استفاده در سیستم Game Pass را ببینید.

می‌توانم با اشتراک Game Pass بازی‌های چند نفره را تجربه بکنم؟

بستگی به بازی دارد اما بله؛ اگرچه برای چندنفره بازی کردن شما یا به اشتراک Xbox Game Pass Ultimate و یا Xbox Live Gold نیاز دارید (که به صورت جدا فروخته می‌شوند).

آیا همچنان می‌توانم بازی‌هایی را که دیگر در Game Pass نیستند را بازی کنم؟

بازی‌هایی که شما با استفاده از اشتراک Game Pass خود نصب کرده‌اید تنها در صورتی قابل بازی می‌مانند که آن‌ها را بخرید، و خب شما تخفیف بسیار خوبی می‌گیرید اگر بازی‌ها را در زمان داشتن اشتراک Xbox Game Pass خریداری کنید.

وقتی که بازی‌ها را با تخفیف خریداری می‌کنید، آن بازی‌ها متعلق به شما هستند. به صورت مشابه هم باید گفت که هر چیز اضافه‌ای که در بازی بخرید هم متعلق به شما است، حال چه خود بازی اصلی را خریداری کرده باشید و چه نه.

در هر صورت هر موقعی که شما به اکانت Xbox Live خود وارد شوید، اطلاعات بازی به صورت آنلاین ذخیره خواهد شد.

این بدان معنی است که هر وقت این بازی را تجربه بکنید – چه بازی را بخرید، چه در خانه‌ی فرد دیگری آن را تجربه کنید و چه دوباره به اشتراک Game Pass بازگردد – شما قادر خواهید بود تا بازی را از همان‌جایی که رها کردید ادامه دهید.

هر آنچه‌ باید درباره‌ی ایکس باکس گیم پس بدانید

DNSهای مناسب استفاده از Xbox Live
178.22.122.100
185.51.200.2
185.55.225.25
185.55.226.26
در حال حاضر به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از دی ان اس 178.22.122.100 (دی ان اس شکن) استفاده کنید.

هر آنچه‌ باید درباره‌ی ایکس باکس گیم پس بدانید

چگونه به ایکس‌باکس گیم پس دسترسی داشته باشیم؟

برای این کار چند راه وجود دارد:

  • ابتدا کیف پول حساب ایکس‌باکس خود را شارژ کنید و از طریق استور ایکس‌باکس (روی کنسول) یا استور مایکروسافت (روی پی‌سی) آن را بگیرید
  • از سایت‌های مربوط، کد ثبت اشتراک گیم پس را به طور مستقیم بخرید و آن کد را در اکانت خود ثبت (یا همان Redeem) کنید
  • به اشتراک گذاشتن یک اکانت که خود دو مدل دارد؛ اولی تبدیل کردن یک اکانت به اکانت اصلی یا Home روی یک کنسول که پس از آن، تمام پروفایل‌های دیگر روی آن به گیم پس دسترسی خواهند داشت. فقط در صورتی که اکانت دارای گیم پس روی کنسول دیگری هم فعال است، روی این کنسول وارد آن نشوید. برای تبدیل حساب به Home باید به بخش Settings بروید و سپس بخش General را پیدا کنید. بعد از آن Personalization و در نهایت به بخش My Home Xbox بروید و گزینه‌ی Make My Home Xbox را انتخاب کنید

انواع گیم پس از نظر ظرفیت

فروش اکانت‌های یک دلاری به دلیل قیمت‌ مناسب‌شان در ایران رواج زیادی دارد. اما این محصول به شکل سه ظرفیت مختلف عرضه می‌شود که ممکن است گیمرها را سردرگم کنند. تفاوت انواع گیم پس از نظر ظرفیت را در ادامه بخوانید.

۱. کامل

با خرید گیم‌پس کامل شما حق تعویض ایمیل، پسورد و همه مشخصات فردی و امنیتی‌تان را دارید. این اکانت‌ها به شکل «کامل» در اختیار شما قرار می‌گیرند و فرآیند راه‌اندازی‌شان بسیار ساده است.

۳. هوم

قوانین مایکروسافت اجازه می‌دهد که کاربران بتوانند گیم‌پس خود را با یک کاربر دیگر به اشتراک بذارند.

ظرفیت هوم از این قانون بهره گرفته و به شما اجازه می‌دهد که Game Pass را ارزان‌تر خریداری کنید؛ یا به عبارت دیگر با یک گیمر دیگر شریک شوید.

این کار به هیچ عنوان غیر قانونی نیست و هیچ‌کس به اطلاعات شخصی شما دسترسی نخواهد داشت. برخی از سایت‌ها به دروغ اعلام کرده‌اند که این کار باعث بن شدنِ کنسول شما می‌شود. اما شریک شدنِ اکانت گیم‌پس یکی از ویژگی‌هایی است که مایکروسافت تحت عنوان Gamesharing عرضه کرده.

۳. غیر هوم

یکی دیگر از انواع گیم پس از نظر ظرفیت «غیر هوم» است. این اکانت‌ها تفاوت خاصی با Home ندارند؛

فقط نحوه وارد کردن‌شان روی کنسول نیاز به زمان بیشتری دارد و ممکن است لازم باشد قبل از هر بار استفاده، مجددا Sign-in کنید. اما مزیت‌شان این است که قیمت بسیار کمی دارند.

خرید گیم پس آلتیمیت ایکس باکس

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.