بازی Star Wars: Eclipse تا سال 2024 منتشر نخواهد شد

Saeed 1400/10/05

بازی Star Wars: Eclipse تا سال 2024 منتشر نخواهد شد

استودیو Quantic Dream با نمایش بازی Star Wars: Eclipse در رویداد The Game Awards 2021 تمامی شایعاتی که پیش از این رویداد منتشر شده بودند را تایید کرد. اما به‌نظر می‌رسد که این بازی چند سال تا اتمام مراحل توسعه فاصله دارد و برخی مشکلات داخلی استودیو Quantic Dream، توسعه این عنوان را کند کرده‌اند.

تام هندرسون، در آخرین ویدیو خود ادعا کرده است که بازی Star Wars: Eclipse به دلیل مشکلات موتور بازی سازی استودیو و کمبود نیروی کار برای این استودیو (به‌خاطر فضای مسموم کاری)، شرایط خوبی را سپری نمی‌کند. بازی Star Wars: Eclipse در ابتدا پروژه Karma نام داشت و قرار بود یک عنوان در سبک نقش آفرینی آنلاین کلان یا MMORPG باشد. استودیو Quantic Dream در می‌خواست این بازی را با سرمایه گذاری سونی بسازد، اما این کمپانی علاقه بیشتری به بازی Detroit: Become Human نشان داد. این استودیو در نهایت از ایده‌هایی که برای پروژه Karma داشت برای قانع کردن کمپانی Lucasfilm استفاده کرد.

این استودیو برای مدتی به دنبال فروش سهام خود به کمپانی‌های دیگر بود تا بتواند منابع لازم برای توسعه بازی‌های بزرگ را در دسترس داشته باشد، اما اتهامات مختلف درباره محیط نامناسب کاری، کمپانی‌های بزرگ را از خریدن استودیو Quantic Dream منصرف کرد.

یکی از مشکلات بزرگ موتور بازی سازی داخلی این استودیو، تمرکز آن روی پرداش تعداد محدود NPC و محیط‌های کوچک و بسته است؛ در صورتی که بازی Star Wars: Eclipse احتمالا یک عنوان جهان باز و بزرگ خواهد بود. از طرف دیگر، طراحی بخش آنلاین چندنفره این بازی هم مشکلات زیادی برای تیم سازنده به‌وجود آورده است.

اما بدتری بخش ماجرا، طولانی شدن روند توسعه بازی است. ایده این بازی سال‌هاست در استودیو Quantic Dream وجود دارد و توسعه آن هم از 18 ماه پیش آغاز شده، اما هنوز حتی یک نسخه ابتدایی و قابل بازی از این عنوان وجود ندارد و روند توسعه به‌کندی پیش می‌رود. اگر کمپانی Lucasarts انتشار این بازی را برای سال‌های 2024 یا 2025 برنامه ریزی کرده باشد و برای تسریع مراحل توسعه فشار مضاعفی به تیم سازنده وارد نکند، ممکن است شرایط بازی در آینده بهتر شود. اما به‌نظر می‌رسد که در حال حاضر وضعیت استودیو Quantic Dream و بازی Star Wars: Eclipse مناسب نیست.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.