استفاده از دوال سنس روی موبایل با قابلیت Remote Play ممکن شد

سعید محمدزاده
19 دی, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

استفاده از دوال سنس روی موبایل با قابلیت Remote Play ممکن شد

آخرین آپدیتی که برای Remote Play پلی استیشن منتشر شده امکان اتصال کنترلر دوال سنس را با پشتیبانی از تمام قابلیت‌های این کنترلر، به موبایل‌های دارای سیستم عامل اندروید 12 و بالاتر را فراهم می‌کند. این ویژگی مدتی است که برای دستگاه‌های iOS فراهم شده است و تا پیش از این آپدیت دستگاه‌های اندرویدی تنها از کنترلر دوال شاک 4 پشتیبانی می‌کردند. با انتشار این آپدیت دستگاه‌هایی که از کنترلر دوال سنس پشتیبانی می‌کنند به دستگاه‌های اندرویدی، iPhone، iPad، Mac و ویندوز گسترش پیدا کرده است.

از دیگر به‌روز رسانی‌های این آپدیت می‌توان به پشتیبانی از ویژگی‌های مختلف کنترلر دوال شاک 4 مانند تاچ پد، سنسور‌ حرکتی، لرزش و نشان‌گر باتری اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که همه یا برخی از این ویژگی‌ها روی سیستم‌ عامل‌های قدیمی‌تر مانند اندروید 10 پشتیبانی نمی‌شوند.

نرم‌افزار PS Remote Play به بازیکنان اجازه می‌دهد تا بازی‌های خود را از روی پلی استیشن 4 یا پلی استیشن 5 روی دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر یا تلفن هوشمند استریم کنند. این ویژگی که در گذشته روی کنسول پلی استیشن ویتا در دسترس بود، در سال 2016 برای کامپیوتر هم منتشر شد و پس از آن دستگاه‌های بیشتری به لیست پشتیبانی آن اضافه شدند. حالا با گسترش قابلیت‌های PS Remote Play حتی می‌توان بازی‌های پلی استیشن 5 را روی کنسول پلی استیشن 4 استریم و تجربه کرد.

جالب است بدانید که در نظرسنجی‌ای که در سال 2020 از کاربران انجام شد، این سؤال مطرح شد که آیا کاربران علاقه دارند تا ویژگی PS Remote Play علاوه بر دستگاه‌های کمپانی Apple و Android TV برای نینتندو سوییچ هم منتشر شود. از دیگر سوالات مهمی که در این نظر سنجی مطرح شد می‌توان به میزان علاقه کاربران به عرضه یک نسخه کوچکتر و قابل حمل کنترلر دوال شاک اشاره کرد. البته هیچ یک از این ایده‌ها تا به امروز عملی نشده‌اند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.